• Українська
  • English

Користувацький вхід

05.05.2017

Європейська насіннєва асоціація долучилася до обговорення нової Спільної сільськогосподарської політики ЄС

Європейська насіннєва асоціація (European Seed Association, ESA) вітає ініціативу Єврокомісії розпочати консультації з громадськістю щодо майбутнього Спільної сільськогосподарської політики ЄС. Агропродовольчий ланцюг починається із насіння, а селекційні і насіннєві компанії є невід’ємною частиною сільського господарства, які забезпечують галузь вкрай необхідними інноваційними рішеннями.

26.04.2017

Насіннєва асоціація візьме участь у IV Міжнародному форумі з інтелектуальної власності

Насіннєва асоціація України прийме участь у роботі IV Міжнародного форуму з інтелектуальної власності, який відбудеться у Києві 7 червня. Захід об’єднає представників влади, суддів, провідних юристів, які щоденно працюють в сфері інтелектуальної власності, та інших представників галузі. Ця подія стане професійним майданчиком для обговорення проблем галузі та пошуку шляхів їх вирішення.

20.04.2017

Насіннєва асоціація прийняла участь у заході, присвяченому боротьбі із контрафактом

Сьогодні, 20 квітня, у Києві пройшов круглий стіл «Безпека майбутнього: Засоби захисту рослин і сорти рослин (насіння та рослини)». Захід відбувся в рамках ІІ Міжнародного форуму по боротьбі з підробками та піратством «Контрафакт і піратство — загроза національній безпеці та економіці», якій зібрав експертів та спеціалістів, які протистоять поширенню фальсифікату в різних сферах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.04.2017

Вітаємо із Великоднем!

Шановні колеги!

Насіннєва асоціація України вітає Вас із Великоднем!

В цей день, що є одним із найвизначніших Християнських свят, хочемо побажати Вам щастя, міцного здоров’я та професійних успіхів!

12.04.2017

19-20 квітня у Києві пройде міжнародний захід, присвячений боротьбі із контрафактом

19-20 квітня 2017 року Києві відбудеться ІІ Міжнародний форум по боротьбі з підробками та піратством «Контрафакт і піратство — загроза національній безпеці та економіці». Окрема секція заходу буде присвячена цим питанням у сфері насінництва - Круглий стіл 4 «Безпека майбутнього: Засоби захисту рослин і сорти рослин (насіння та рослини)».

12.04.2017

Оновлення розділу «Правова База»

Шановні коллеги!

На сайті Насіннєвої Асоціації України оновлено розділ «Правова база». В цій секції вебсайту представлені оновлення законодавства у сфері насінництва, що відбулися останнім часом.

Зокрема, Ви можете ознайомитися із актуальними і чинними постановами Кабінету Міністрів України
http://ukrseeds.org.ua/pravova-baza/postanovi-kab%D1%96netu-m%D1%96n%D1%96str%D1%96v-ukra%D1%97ni

10.04.2017

ESA підтримує Україну в її прагненні отримати визнання еквівалентності системи сертифікації насіння до вимог ЄС

Україні для експорту насіння власного виробництва до країн ЄС та повноправного виходу на міжнародні ринки необхідно добитися визнання системи сертифікації насіння еквівалентною вимогам ЄС. За для цього у 2011 році Україною було ініційовано проведення аудиту представниками Європейської Комісії. Цей аудит, який стосувався насіння зернових культур: овес, ячмінь, рис, жито, пшениця, тритікале, та кукурудза і сорго, було проведено Генеральним директоратом ЄвроКоміссії DG Sante у період з 26 травня по 4 червня 2015. За результатами аудиту було підготовлено звіт з позитивною оцінкою, та рекомендаціями, які були враховані. Ітоговий звіт було оприлюднено 16 вересня 2015 року. На даний час в рамках європейських інституцій останній розгляд українського питання відбувся 21 лютого 2017 року.

Для того, щоби сприяти розгляду вказаного питання і довгоочікуваному схваленню відповідності сертифікації Насіннєва асоціація України підключила до процесу свого партнера – Європейську насіннєву асоціацію (European Seed Association, ESA). Ця організація цілком і повністю підтримує Україну в її прагненні отримати визнання еквівалентності системи сертифікації насіння до вимог ЄС. Зокрема, у січні від ESA на прохання Насіннєвої асоціації України було направлено листа до чиновників DG Sante та Єврокомісії, а вже 19 квітня на наступній робочій зустрічі Європейської насіннєвої асоціації буде представлено оновлену інформацію по перебігу процесу визнання еквівалентності української системи сертифікації насіння до вимог ЄС.

24.03.2017

Учасники галузі обговорили невідкладні питання ринку насіння України

22 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин відбувся круглий стіл «Експертиза та реєстрація сортів рослин, організація сертифікації насіння, визначення еквівалентності системи вітчизняної сертифікації насіння до міжнародних вимог».

Насіннєва асоціація України була представлена членами правління Роменом Дестйо (ген.директор ТОВ «Маїсадур Семанс Україна») і Володимиром Яковчуком (ген.директор ТОВ «Євраліс Семанс Україна») та виконавчим директором Григоренко Сюзаною.

Учасники: народні депутати: Хлань С., Бакуменко О., Мірошніченко І., Дідич В., Люшняк М., Кіт А., Нестеренко В., Бриченко І., представники Мінагрополітики, ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», радники з аграрних питань посольств Франції, Королівства Нідерландів та Федеративної Республіки Німеччини, представники Національної академії аграрних наук та інші.

Уповноваженими представниками Насіннєвої асоціації України ініційовано розгляд питання завершення процедури визнання еквівалентності системи офіційного контролю та сертифікації насіння України вимогам ЄС, як необхідної умови для реалізації експортного потенціалу, а також наголошено на необхідності спільних дій від усіх органів державної влади і учасників ринку та активної комунікації з Єврокомісією.

Представниками Комітету ВР та Мінагрополітики підтримано, що реалізація експортного потенціалу в галузі насінництва в Україні, в якій працюють провідні власники селекційних ресурсів та виробники насіння, потребує повноцінного впровадження в Україні сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР.

За результатами обговореного, учасниками погоджено, що спільно мають бути напрацьовані та вирішені:
активна позиція України перед органами ЄС по питанню прийняття рішення про визнання еквівалентною системи сертифікації;
розширення участі України в схемах сортової сертифікації насіння Організації економічного співробітництва та розвитку, в частині приєднання до схеми - хрестоцвітні та інші олійні, прядивні;
двостороннє виконання міжнародних зобов’язань;
практична імплементація вимог схем сортової сертифікації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Вирішення цих питань у насінництві, викликано вимогами часу та необхідністю поступального «руху вперед» для розвитку насіннєвого сектору як експортоорієнтованого.

23.03.2017

Відбувся круглий стіл: «Експертиза та реєстрація сортів рослин, організація сертифікації насіння, визначення еквівалентності системи вітчизняної сертифікації насіння до міжнародних вимог»

Вчора, 22 березня, у Києві відбувся круглий стіл круглий стіл «Експертиза та реєстрація сортів рослин, організація сертифікації насіння, визначення еквівалентності системи вітчизняної сертифікації насіння до міжнародних вимог». Насіннєва асоціація дякує за організацію заходу секретаріатові Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

20.03.2017

22 березня відбудеться круглий стіл, присвячений питанням експертизи та реєстрації сортів рослин, сертифікації насіння, визначення еквівалентності системи вітчизняної сертифікації

22 березня 2017 року відповідно до плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин відбудеться круглий стіл на тему: «Експертиза та реєстрація сортів рослин, організація сертифікації насіння, визначення еквівалентності системи вітчизняної сертифікації насіння до міжнародних вимог». Круглий стіл розпочнеться о 14 годині. Захід проводиться за ініціативи Насіннєвої асоціації України.

15.03.2017

Насіннєва асоціація України провела робочу зустріч по організації сплати роялті на ринку насіння

Сьогодні, 15 березня 2017 року, у Києві Насіннєва асоціація України провела зустріч з питань запровадження системи збору роялті на ринку насіння. В заході прийняли участь компанії-члени асоціації,що представляють робочу групу з питань роялті, радник з питань сільського господарства Посольства Франції Ніколя Перен, Олексій Соловйов, к.ю.н., юрист фірми Jeantet Ukraine та Марк Лекріван, представник французької спеціалізованої організації Sicasov, яка займається збором і виплатою роялті.

01.03.2017

Порядок узгодження розташування насіннєвих посівів

Звертаємо Вашу увагу на порядок узгодження розташування насіннєвих посівів.

Не пізніше 01 березня року, в якому здійснюватиметься посів, суб’єкт насінництва та розсадництва подає до відповідного територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) план-схему розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур.

20.02.2017

Щодо забезпечення сертифікації насіння

Cтаном на лютий, виконання функцій сертифікації насіння садивного матеріалу в процесі відновлення.

Законом України від 08.12.2015 № 864-VIII, забезпечення здійснення сертифікації закріпили за Мінагрополітики.

В свою чергу, Мінагрополітики було прийняло рішення вповноважити на виконання цих функцій державне підприємство «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції"» (далі – ДП з сертифікації).

27.01.2017

Генеральний секретар ISF Майкл Келлер завітав на збори Правління Насіннєвої асоціації України

Сьогодні, 27 січня 2017 року, у Києві відбулися збори Правління Насіннєвої асоціації України. Почесним гостем цього заходу став Генеральний секретар Міжнародної насіннєвої федерації (International Seed Federation, ISF) Майкл Келлер. Голова ISF виступив із докладом по роботі федерації, співпраці із Насіннєвою асоціацією України та нагальним питанням міжнародної насіннєвої галузі.

24.01.2017

Насіннєва асоціація України разом з бізнес-спільнотою пропонує реалізувати ряд заходів задля відновлення безперервності сертифікації насіння

Насіннєва асоціація України і галузеві бізнес об’єднання звернулися до Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Мартинюка М.П. із відкритим листом, в якому зазначається, що до теперішнього часу не здійснюється процес сертифікації насіння садивного матеріалу, і пропонуються шляхи вирішення цієї ситуації. Відновлення безперервності сертифікації насіння напрочуд важливе у період з грудня по лютий, оскільки в цей час має найбільш активно проходити сертифікація насіння, як місцевого виробництва з врожаю попереднього року, так й імпортованого для посіву в цьому році.

Новини в Україні

Новини в світі