• Українська
  • English

Користувацький вхід

20.02.2017

Щодо забезпечення сертифікації насіння

Cтаном на лютий, виконання функцій сертифікації насіння садивного матеріалу в процесі відновлення.

Законом України від 08.12.2015 № 864-VIII, забезпечення здійснення сертифікації закріпили за Мінагрополітики.

В свою чергу, Мінагрополітики було прийняло рішення вповноважити на виконання цих функцій державне підприємство «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції"» (далі – ДП з сертифікації).

Наразі опубліковано наказ від 19.01.2017 № 7 «Про деякі питання забезпечення сертифікації насіння і садивного матеріалу».

Згідно цього наказу державне підприємство "Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції" (ЄДРПОУ 39394238) уповноважено на здійснення діяльності з оцінки відповідності у сфері насінництва та розсадництва.

А також, вищезазначене ДП визначено адміністратором Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, Реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів), Реєстру органів з оцінки відповідності, Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал, держателем яких є  Міністерство аграрної політики та продовольства України.

З 1 лютого, на офіційному веб-сайті ДП є повідомлення, що державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції проводить діяльність з визначення посівних якостей насіння з видачею Протоколу випробувань з оплатою робіт на договірних засадах.

Одночасно, в процесі формування структури на місцях та формування матеріально-технічної бази на основі майна переданого до Мінагрополітики нерухомого майна від Держсільгоспінспекції України та її територіальних органів згідно розпорядження від 28.12.2016 № 1071-р., без якого неможливим є проведення робіт з сертифікації в частині визначення посівних якостей по всій території України.

Також, в процесі формування перелік аудиторів з сертифікації, які є складовою суб’єктного складу задіяного в сертифікації згідно законодавчих вимог.

Новим для всіх є повна оплатність процесу сертифікації.

На сайті визначеного ДП опубліковано примірний Розрахунок вартості  проведення робіт по визначенню посівних якостей насіння:

http://zernolab.com.ua/ua/vartist_nasinnya.htm

У вартість робіт не включено видача сертифіката.

Потрібно враховувати, що ДП працює на засадах самоокупності, тобто покриття витрат здійснюється за рахунок діяльності – надання послуг, це  вихідна умова діяльності підприємства, утримання підприємства за рахунок  держави не має.

Повна вартість розраховуватиметься виходячи з переліку дій, які були виконані в розрізі культур та їх замовлення.

Далі буде)

Новини в Україні

Новини в світі