• Українська
  • English

Користувацький вхід

23.04.2014

Зимо- та морозостійкість озимого ріпаку. На що варто звертати увагу?

Озимий ріпак — культура, яка зайняла свою нішу в структурі посівних площ майже кожного господарства нашої країни. Попри досконале знання технології вирощування цієї культури та великого асортименту продуктів на ринку, все ж виникає питання зимо- та морозостійкості рослин озимого ріпаку.

Відомо, що здатність рослин витримувати температуру нижче 0°С визначається їхньою морозостійкістю. Існує також поняття «зимостійкість» — це стійкість рослин до дії комплексу несприятливих умов у період перезимівлі.

Зимо- та морозостійкість — це генетична особливість гібриду, яка досягається цілеспрямованою селекційною роботою. Вибір гібридів з високою зимо- та морозостійкістю дає можливість, навіть за несприятливиї погодніх умов взимку, отримувати гарантований врожай. Підтвердженням цього є факт перезимівлі гібриду Триангель на Полтавщині. Відсутність снігового покриву та пониження середньодобової температури до -27°С призвели до вимерзання озимих зернових та ріпаку в 2014 році. Хочемо зауважити, що в виробничих посівах СФГ «Світанок» (Полтавська обл., Оржицький р-н, с. Заріг), з 18-ти висіяних гібридів різних компаній перезимував тільки один гібрид – Триангель . Більш детальну характеристику даного гібриду дивіться тут.

Детальніше: www.kws.ua

    

Новини в Україні

Новини в світі