• Українська
  • English

Користувацький вхід

16.05.2014

Весна, мороз, пошкодження кукурудзи — як реагувати?

Погодні умови, що склалися цієї весни, є не зовсім типовими для України. На даний момент кукурудза знаходиться на різних стадіях свого розвитку, залежно від: строку сівби, особливостей початкового розвитку гібриду, температури грунту та повітря, наявності вологи. Чутливість кукурудзи до морозу, головним чином, залежить від тривалості впливу понижених температур та фази розвитку. Як правило, вплив морозу до фази 5-6-ти листків на рослину є мінімальним і не завдає значної шкоди. Останнім часом країною пройшли заморозки, в результаті чого відбулося пошкодження листків кукурудзи. Особливо це помітно в низинах, де низька температура трималась більш тривалий період.

Якщо ж така ситуація сталася у вашому регіоні й рослини були на стадії проростання або у фазі 2-5 листків, то можна перевірити їх життєздатність. Але, в будь-якому випадку, не варто робити поспішних висновків про пересів. Крім додаткових витрат на насіння та самий посів це може викликати ряд проблем:

якщо не будуть попередньо знищені всі рослини, це може призвести до отримання подвійних рядків. За таких умов буде конкуренція між рослинами і вони не зможуть сформувати повноцінний початок.
затримка з посівом, як правило, на один місяць, призводить до зменшення вегетаційного періоду, що призводить до зниження урожайності. Це чітко проілюстровано на фотографіях внизу.

Детальніше: www.kws.ua

Новини в Україні

Новини в світі