• Українська
  • English

Користувацький вхід

28.04.2014

Обстеження посівів озимого та ярого ріпаку селекції KWS на Хмельниччині

На Хмельниччині, протягом другої декади квітня, разом із регіональним агрономом-консультантом Олігорським Андрієм проведено обстеження демо-полів гібридів озимого та ярого ріпаку селекції KWS. Ситуація, яка проглядалась на полях, в різних господарствах:

1. ТОВ «Гарант», Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський р-н., с. Оринин

Рослини ріпаку мали висоту 55-60 см. Фаза рослин Триангелю і Тассіло за ВВСН 51-53 – квітконос головного пагона видно згори серед верхніх листків, квітконос піднімається над верхніми листками. Відзначалось інтенсивне наростання вегетативної маси. Шкідників і хвороб не спостерігалось. В цьому господарстві також висіяні демо-поля ярого ріпаку Джеррі та Джером. На момент обстежень з'явились сходи. Фаза розвитку рослин за ВВСН 10-11 – сім’ядолі повністю розкриті, подекуди перший справжній листок розкритий. Густота рослин кожного гібриду відповідно – 930 тис./га. Хрестоцвітих блішок не спостерігалось.

 

2. ТОВ «Аграрна компанія 2004», Хмельницька обл., Волочиський р-н.

У гібридів Триангель і Тассіло добре розвинена як надземна вегетативна маса, так і коренева система. Фаза розвитку рослин за ВВСН 51-53 — квітконос головного пагона видно згори серед верхніх листків, квітконос піднімається над верхніми листками. Хвороб і шкідників у посівах не спостерігається. На кожному з вище вказаних гібридів відзначено інтенсивне відростання бічних стебел.

Протягом минулого тижня, починаючи з 18 квітня, відбулось підвищення середньодобової температури повітря, що, в свою чергу, дає перший сигнал агрономам про контроль шкідників на посівах с.-г. культур, в тому числі й на посівах ріпаку. Звичайно, під час насиченої посівної кампанії кукурудзи та сої важко прослідкувати за всім, але моніторинг шкідників потрібно проводити систематично. Перший сигнал щодо наявності шкідників на ріпаку (а саме оленки волохатої) вже поступив. З власного досвіду можемо сказати, що контроль шкідників на посівах ріпаку (визначення економічного порогу шкодочинності) можна проводити за допомогою жовтої чашки-пастки.

Недостатній захист ріпаку від шкідників – одна з основних причин низької урожайності. Тому реагування на наявність та чисельність шкідників – додаткова опція, яка дає можливість розкрити генетичний потенціал гібридів ріпаку.

Надалі ми будемо продовжувати спостерігати за ситуацією на полях та ділитися інформацією з вами.

Деталі: www.kws.ua.

Новини в Україні

Новини в світі