• Українська
  • English

Користувацький вхід

22.03.2013

Круглий стіл на тему: "Хто і як кредитує сільгоспвиробників напередодні весняних польових робіт?"

22 березня відбувся круглий стіл на тему: "Хто і як кредитує сільгоспвиробників напередодні весняних польових робіт?".

В заході прийняли участь: Баграт Ахіджанов - директор Департаменту фінансово-кредитної політики Міністерства аграрної політики та продовольства України; Валерій Хаджиматов - виконавчий директор Насіннєвої асоціації України; Вікторія Волковська - президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок; Петро Козинець - президент Національної асоціації кредитних спілок України;  Наталія Ліщитович - керівник напрямку «Розвиток фінансування малих та середніх виробників» Проекту USAID «АгроІнвест» та інші.

Учасники круглого столу обговорювали наступні питання: на яких умовах аграріям надають кредити; скільки кредитів сільгоспвиробникам вже видано на час проведення весняних польових робіт; скільки комерційних банків і кредитних спілок в Україні реально кредитують малих і середніх сільгоспвиробників; чи в змозі створюваний Державний земельний банк вплинути на зменшення розміру кредитних ставок, під які фінустанови надають малим і середнім сільгоспвиробникам позики; чому держава не надає достатньої фінансової допомоги малим і середнім сільгоспвиробникам, які здатні забезпечити їм стабільний і динамічний розвиток.

За словами учасників округлого столу, у посівній кампанії 2013 року ключовими культурами на яровому полі України стануть соняшник, соя, кукурудза і сорго. Висока ефективність обробітку цих культур обумовлена експортною орієнтацією більшості з них, а також сприятливою ціновою кон'юнктурою.

Міністерство аграрної політики і продовольства оцінює дефіцит коштів на весняно-польову кампанію в 7,9 млрд. грн. Про це на прес-конференції повідомив директор департаменту фінансово-кредитної політики Баграт Ахіджанов. За його словами, це відбулося за рахунок збільшення витрат на посівну кампанію, зокрема на насіння, добрива та засоби захисту рослин. Весняно-польову компанію він оцінив у 38-40 млрд. грн.

Представник міністерства уточнив, що власними коштами аграрії забезпечені на 31 млрд. грн. Він також уточнив, що дефіцит в 7,9 млрд. грн. аграрії планують зайняти у банків: 3,7 млрд. грн. складуть комерційні кредити, 4 млрд. - банківські кредити.

Як повідомила керівник напрямку «Розвиток фінансування малих та середніх виробників» проекту USAID «АгроІнвест» Наталія Ліщитович, сільгоспвиробники повертають близько 95% кредитів, взятих у комерційних банках та кредитних спілках. Спеціалісти визнають - це дуже високий показник. Тож фінансистам вкрай вигідно мати справу саме з сільгоспвиробниками. І важливо також, щоб стосунки між аграріями та кредитодавцями були взаємовигідними і будувалися на обопільному довір'ї.

Виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Валерій Хаджиматов заявив про готовність насіннєвих компаній до значних інвестицій в насіннєву галузь України, при умові стабільності і прозорості законодавчих процесів. Як відмітив експерт, для бізнеса найголовнішим є розуміння правил гри та незмінність вимог до його ведення.

Загалом, в Україні понад 170 банків, і лише 10-20 з них продукують кредити для сільгоспвиробників, саме на них припадає до 80% аграрних позик.

Новини в Україні

Новини в світі