• Українська
  • English

User login

24.03.2017

Учасники галузі обговорили невідкладні питання ринку насіння України

22 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин відбувся круглий стіл «Експертиза та реєстрація сортів рослин, організація сертифікації насіння, визначення еквівалентності системи вітчизняної сертифікації насіння до міжнародних вимог».

Насіннєва асоціація України була представлена членами правління Роменом Дестйо (ген.директор ТОВ «Маїсадур Семанс Україна») і Володимиром Яковчуком (ген.директор ТОВ «Євраліс Семанс Україна») та виконавчим директором Григоренко Сюзаною.

Учасники: народні депутати: Хлань С., Бакуменко О., Мірошніченко І., Дідич В., Люшняк М., Кіт А., Нестеренко В., Бриченко І., представники Мінагрополітики, ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції», радники з аграрних питань посольств Франції, Королівства Нідерландів та Федеративної Республіки Німеччини, представники Національної академії аграрних наук та інші.

Уповноваженими представниками Насіннєвої асоціації України ініційовано розгляд питання завершення процедури визнання еквівалентності системи офіційного контролю та сертифікації насіння України вимогам ЄС, як необхідної умови для реалізації експортного потенціалу, а також наголошено на необхідності спільних дій від усіх органів державної влади і учасників ринку та активної комунікації з Єврокомісією.

Представниками Комітету ВР та Мінагрополітики підтримано, що реалізація експортного потенціалу в галузі насінництва в Україні, в якій працюють провідні власники селекційних ресурсів та виробники насіння, потребує повноцінного впровадження в Україні сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР.

За результатами обговореного, учасниками погоджено, що спільно мають бути напрацьовані та вирішені:
активна позиція України перед органами ЄС по питанню прийняття рішення про визнання еквівалентною системи сертифікації;
розширення участі України в схемах сортової сертифікації насіння Організації економічного співробітництва та розвитку, в частині приєднання до схеми - хрестоцвітні та інші олійні, прядивні;
двостороннє виконання міжнародних зобов’язань;
практична імплементація вимог схем сортової сертифікації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Вирішення цих питань у насінництві, викликано вимогами часу та необхідністю поступального «руху вперед» для розвитку насіннєвого сектору як експортоорієнтованого.

News in Ukraine

News in the World